Jesteśmy firmą rodzinną, która swoją działalność zapoczątkowała w latach siedemdziesiątych XX wieku. Józef  był pionierem tworzenia jej poprzez zbudowanie pierwszego dachu wraz ze swoim kolegą. W okolicy brakowało fachowców dekarskich, wiec rynek stał otworem, trzeba było jedynie pewnym krokiem zacząć działać. I tak do lat 90 Józef budował dachy od podstaw i pozycja firmy była jedną z czołowych.

Lata 90 to już ewidentny rozkwit firmy poszerzony o ogólnopojęte budownictwo. Kiedy My jako dzieci dorośliśmy zaczęliśmy pomagać w firmie. Najpierw firma nazywała się Zakład Ciesielsko – Dekarski i była współtworzona z Józefem i Dariuszem. Wtedy rozpoczęto budowę domów jednorodzinnych pod klucz. Oprócz domów budowane były obory, garaże. Do firmy dołączył również syn Wiesław, który również zna sie na dekarstwie, ciesielstwie, więc był prawą ręką Józefa. Działalność była prowadzona głównie w powiecie inowrocławskim, ale niejednokrotnie zdarzały się zlecenia z okręgu olsztyńskiego czy nawet warszawskiego. 

Pod koniec lat 90, wnet wchodziliśmy już w 2000 rok, podjęliśmy decyzję, że połączymy nasze doświadczenia i stworzymy firmę Bikon. Firma stała się firma działająca na terenie całej Polski. W dziale Nasze Realizacje/ oferta znajdziesz nad czym pracowaliśmy oraz co jest naszym bieżącym celem.

Nasz zespół

Dariusz

inżynier szerokopojętego budownictwa

Posiada uprawnienia do nadzorowania i kierowania budowami. W firmie tworzy kosztorysy, a także zajmuje się strona techniczna budowy (zamawianie towarów). Współtworzy projekty obiektów z firmą zewnętrzną.

Wiesław

z zawodu dekarz, cieślarz

Swoje umiejętności kształcił pod okiem swojego Ojca, który wprowadzał go w tajniki budowania dachów od podstaw. W firmie jest najważniejszą osobą od dachów, blacharstwa oraz spawania.

Sylwester

Prezes Zarządu

Prezes Zarządu firmy. Zajmuje się logistyką, zarządzaniem zespołu, a także negocjacjami z Klientami i firmami współpracującymi.

Współpraca

Od ponad 10 lat współpracujemy ze szkołami oraz z OHP (Ochotnicze Hufce Pracy).

Posiadamy uprawnienie przygotowujące młodzież do zawodu.

Zatrudniamy ich, uczymy i po zakończonych praktykach każdy ma możliwość pozostania w firmie.